Hipokamp

Piszą o nas

zobacz, plik pdf (620 KB) >
Hipokamp

Hipokamp

Ludzki mózg jest tak niesamowicie fascynujący, że to się w głowie nie mieści:) Choć naprawdę wiele zostało już odkryte i napisane o ludzkim mózgu, to kryje on jeszcze mnóstwo tajemnic.

czytaj więcej >
Neuroplastyczność mózgu

Neuroplastyczność mózgu

Nasze mózgi nieustannie zmieniają się i adaptują ale przede wszystkim chłoną wiedzę jak gąbka, tworząc ciągle nowe połączenia nerwowe. Oczywiście, mówi się, że mózgi noworodków i dzieci łatwiej, więcej i szybciej przyswajają wiedzę niż mózgi dorosłych - ale badania nad neuroplastycznością pokazują nam, że kwestia nauki czegoś nowego jak np. obcego języka w późnym wieku nie jest niemożliwa, mimo wcześniejszych mitów!

czytaj więcej >
O śmiechu

O śmiechu

Znacie to? "Babcia zawsze mówiła, że śmiech to zdrowie, więc powinniśmy się dużo śmiać" ...
...nawet jeśli wakacje się skończyły i szkoła wzywa.
Będzie fajnie! Tylko nie zapominajcie się uśmiechnąć - do siebie i do innych!

czytaj więcej >
O czytaniu

O czytaniu

Mówi się, że czytanie dla mózgu jest jak sport dla ciała. I to prawda! Im więcej czytamy, tym bardziej aktywny staje się nasz mózg, gdyż tworzą się nowe połączenia nerwowe.

czytaj więcej >
Kreatywność? To się ćwiczy

Kreatywność? To się ćwiczy!

Ania ślicznie rysuje, maluje i wykleja. Wojtek ma talent do cyferek a zajęć plastycznych unika jak tylko może. Z kolei Ewa to żywe srebro – uwielbia biegać, skakać, wdrapie się na każde drzewo.

czytaj więcej >
W to mi graj!

W to mi graj!

Twoje dziecko woli się bawić, zamiast ślęczeć nad książkami? To może być świetna wiadomość! Okazuje się, że rodzinny wieczór z grą planszową może dać dokładnie tyle wiedzy, ile książka popularnonaukowa, a przy tym znacznie więcej zabawy. Czy zastanawialiście się kiedyś, jakie korzyści wasze pociechy mogą odnieść spędzając czas na graniu?

czytaj więcej >
Czym zabić... nudę

Czym zabić... nudę

Wszyscy znamy ten fragment ze starej piosenki „w czasie deszczu dzieci się nudzą”. Gdyby ta zależność między nudą a pogodą dotyczyła tylko deszczu, ale „nuuudzęęę sięęę” może paść znienacka, w każdej chwili. A długie wieczory temu sprzyjają.

czytaj więcej >
Ten (nie)straszny telewizor

Ten (nie)straszny telewizor

„Siedzenie przed telewizorem jest niezdrowe, ogłupia, nic ci nie da” – takie słowa słyszeliśmy od swoich rodziców. Teraz łapiemy się na podobnym myśleniu, widząc dzieci wpatrzone w szklany ekran.

czytaj więcej >
Gdzie po naukę?

Gdzie po naukę?

Czasem chcemy, by dziecko zyskało umiejętności, których nie zapewni mu szkoła – na przykład nauczyło się jeździć konno. Innym razem stawiamy na pogłębienie wiedzy przekazywanej na lekcjach albo rozwijanie talentów. Warto jednak pamiętać, by zachować umiar i nie przytłoczyć pociechy liczbą zajęć pozalekcyjnych.

czytaj więcej >