Hipokampus to wydawnictwo o powołaniu edukacyjnym, które zapewnia dzieciom i ich rodzicom świetną i mądrą zabawę oraz rzetelną edukację w jednym.

Hipokampus w swoim portfolio ma filmy, książki i gry z serii „Było sobie życie” oraz gry planszowe stworzone bez licencji, które dotyczą edukacji z różnych dziedzin wiedzy, m.in. z dziedziny medycznej.

Śmiało można powiedzieć, że wydawnictwo Hipokampus nadało znanej wszystkim od wielu lat serii „Było sobie życie”, nowe, barwne życie w Polsce. Mało kto wie, iż wszystkie gry z serii „Było sobie życie” powstają właśnie w Polsce, a twórcą gier jest właściciel wydawnictwa – Janusz Feliks, który wraz z żoną Joanną Budniok-Feliks prowadzi to wydawnictwo.

Stawiamy na jakość nie tylko w aspekcie produkcyjnym, ale przede wszystkim merytorycznym. Pracujemy z autorytetami z danego obszaru wiedzy, dotyczącego konkretnej gry lub książki. Dla przykładu, dzięki współpracy z dr Michałem Podgórskim powstała wspaniała encyklopedia dla dzieci „Było sobie życie. Tajemnice ludzkiego ciała”.

Nasza flagowa gra „Było sobie życie” to również efekt współpracy z wieloma autorytetami medycznymi.

Tak również powstała znakomita gra „Było sobie życie. Jedz, biegaj i rośnij zdrowo”, która została stworzona we współpracy z dr n. med. Anną Lewitt.

Gra planszowa „Pierwsza Pomoc”, powstała we współpracy z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i całą grupą ekspertów od zasad udzielania i uczenia pierwszej pomocy.

Gra planszowa „Pokonaj Bakwiry swoją SUPERMOCĄ”, powstała w ścisłej współpracy z prof. dr hab. n. med. Joanną Zajkowską z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Większość z naszych gier zostało uhonorowanych wieloma bardzo prestiżowymi nagrodami i cieszy się ogromnym uznaniem rodziców, wychowawców, dziennikarzy, ekspertów oraz autorytetów z dziedziny medycyny, psychologii i pedagogiki.

Nasze gry planszowe oraz książki służą jako pomoce naukowe w wielu szkołach.


Co dają nasze gry planszowe?

zapraszają do wspólnej zabawy

edukują

uczą zasad fair play

poszerzają horyzonty

rozbudzają ciekawość i pasję

zachęcają do myślenia

gimnastykują umysł

dają radość z poznawania

dają poczucie wspólnoty

wzmacniaja więźi rodzinne

…ale przede wszystkim dają rodzinne poczucie przynależności.